Esinejad

Avatud panganduse seminar 2019 – Esinejad

Priit Põldoja

FinanceEstonia juhatuse liige

Priit Põldoja omab 25 aasta pikkust pangandusalast kogemust, alustades 1995. aastal finantsanalüütikuna San Franciscos. Seejärel töötas ta kümme aastat Hansapangas juhtivatel positsioonidel, sealhulgas aastatel 2005-2008 Hanspank Eesti tegevjuhina. 2010. aastal asutas ta koos Jan Andresooga uue finantseerimisettevõtte, millest tänaseks on saanud Inbank. Priit Põldoja on Inbanki nõukogu esimees ja FinanceEstonia asutajaliige ning juhatuse liige.


Gustav Baltscheffsky

Tink’i äriarenduse juht Põhjamaades

Gustav Baltscheffsky on Põhjamaade ärijuht Tink’i juures, mis tegeleb personaliseeritud finantsteenuste pakkumisega. Enne Tink’iga liitumist töötas ta Google’is, aidates suurtel Rootsi jaeäridel nagu IKEA ja Clas Ohlson personaliseerida andmete abil nende kasutajakogemust.


Wijnand Machielse

Berlin Group

Wijnand Machielse töötab alates 2009. aastast SRC Security Research & Consulting GmbH Euroopa turgude juhina, toetades Saksamaa turgu maksesüsteemide uute lahenduste osas. Tal on pikaajaline kogemus jaepanganduse IT-projektide ning makse- ja arveldussüsteemide alal. Enne SRC’ga liitumist töötas ta ligi 20 aastat Hollandi maksekavade ja pankadevaheliste koostööküsimustega, olles ametlikuks esindajaks ka mitmetes rahvusvahelistes maksete standardiseerimise initsiatiivides.


Erkki Saarniit

Inbanki grupi tootearenduse juht

Erkki Saarniit omab 11 aasta pikkust pangandusalast ja 16 aasta pikkust digitaalsete lahenduste loomise kogemust. Täna vastutab ta Inbanki Grupi tootearenduse eest Baltikumis ja Poolas. FinanceEstonia liikmena veab ta avatud panganduse temaatikat fintech töörühmas.

 


Lauri Haav

Monese rahvusvahelise laienemise juht

Lauri Haav on Monese juhtivmeeskonna liige aastast 2016 ning vastutab täna ettevõtte laienemise eest rahvusvahelistel turgudel. Varem on ta tegutsenud peamiselt IT valdkonnas AS Helmes tiimijuhi ning MarkIT.eu kaasasutajana.

 


Marek Piller

Bankish’i juht

Marek Piller omab pikaajalist kogemust panganduse ja telekomi valdkondadest. Karjääri alustas ta Hansapangas süsteemi insenerina, hiljem juurutas Tietos tuumikpanganduse lahendust Skandinaavias, Baltikumis ning Ida-Euroopa riikide klientidele. Samuti on ta juhtinud kahe telekomi (EMT ja Elioni) ühinemist ning Telia IT arendust, aidanud Coop Pangal IT lahendusi tänapäevasemaks muuta. Täna juhib ta startup ettevõtmist Bankish, mis pakub hoiu-laenu ühistutele, erinevatele krediidipakkujatele ning väiksematele pankadele mõeldud teenusepõhist laenu- ja hoiuseplatvormi teenust.


Matis Mäeker

Finantsinspektsiooni rahapesu tõkestamise ja makseteenuste järelevalve osakonna juht

Matis Mäeker on Finantsinspektsiooni rahapesu tõkestamise ja makseteenuste järelevalve osakonna juht, kellel on seitsme aasta pikkune kogemus nii makseteenuste kui ka rahapesu tõkestamise järelevalve valdkonnas. Ta on teostanud mitmeid kohapealseid ja kaugkontrolle nii krediidi- kui ka finantsasutustes. Samuti on ta osalenud PSD2 ja AMLD IV kehtestamise aruteludel Brüsselis, olnud osaline makseasutuse ja e-raha asutuste seaduse muutmise ning ka uue rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse loomise juures.

 


Mihkel Nõmmela

Eesti Panga makse- ja arveldussüsteemide osakonna juhataja

Mihkel Nõmmela on Eesti Panga makse- ja arveldussüsteemide osakonna juhataja. Tal on pikaajaline kogemus nii Eesti kui ka Euroopa maksekeskkonna kujundamisel. Hetkel käsilolevatest teemadest on üks põnevamaid välkmaksete kasutuselevõtt euroalal, mis tagab pankadevaheliselt rahade kohese laekumise 24/7 ning võimaldab seeläbi muuta ärimudeleid.

 


Andra Altoa

SEB Balti divisjoni strateegia- ja kliendikogemuse üksuse juht

Andra Altoa omab 12 aasta pikkust kogemust väärtuspakkumiste arenduses panga äriarenduse valdkonnas. Tema vastutada on olnud nii kliendisegmentide strateegiate loomine ja elluviimine kui erinevad digitaalse panganduse algatused. Strateegiaüksuse juhina on tema roll olla innovatsiooni, tuleviku panganduse ja parimate kliendisuhete veduriks.