10. aprill

00:00 — 23:59

FinanceEstonia

Pärnu finantskonverents

Pärnu Finantskonverents 2014: “Kuhu läheb Eesti ja kust tuleb raha”

Eelmise aasta Pärnu Finantskonverents oli pühendatud finantsjuhile, muutuvas maailmas. Finantsjuht on vaieldamatult organisatsiooni juhtfiguuur, kes räägib kaasa organisatsiooni strateegilistes küsimustes. Arusaam makromajandusest on seejuures ülioluline. Seekord arutlemegi koos Eesti visiooni teemal, raha vaatenurgast. Mõtleme, kuidas saada rahvusvahelisemaks, hoides samas eestimaist.

Milline on Eesti seis täna? 2013. aasta maailma riikide konkurentsivõime edetabelis langes Eesti 5 kohta ja platseerus 36. kohale. (http://www.imd.org/news/World-Competitiveness-2013.cfm). Mida see meie jaoks tähendab? Ülemaailmsest konkurentsist ja Eesti positsioonist maailmas räägib uuringu läbiviija, Stephane Garelli, Šveitsis asuva ärikooli IMD professor. IMD kuulub maailma hinnatuimate ärikoolide hulka nii Financial Timesi kui ka Business Weeki edetabelites.

Aga kuhu ja kuidas läheb selle valguses Eesti edasi ja kust tuleb selleks raha? Millised on meie ambitsiooonid, võimalused (Ott Pärna, Estonian Investment Corporation)? Kuidas me oma riiki turundame ja eksportööre toetame, võrreldes Soome või Indiaga näiteks (Valdar Liive, EAS)? Mida peaksid tegema ettevõtted ja mida oodata riigilt? Milline on inimkapitali osas selles?

Ajendatuna soovist konverentsil osalejaid enam kaasa haarata, viime läbi kaks paneeldiskussiooni. Esimese päeva lõpul teemal „Minu Eesti visioon 2025“ (Juhan Parts, Robert Kitt, Kaja Kallas, Rainer Nõlvak, Oleg Ossinovski) ning konverentsi lõpul teemal „Kuidas Eesti unistused teoks teha“ (erialaliitude FinanceEstonia, Arengufond, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Teenusmajanduse Koda esindajate osalusel).

Kui teame, kuhu soovime jõuda, siis vajame ressursse. Kust tulevad finantseerimine ja investeeringud olukorras, kus järjest igapäevasemad on uudised selle kohta, et pangad seavad uusi piiranguid ja neid seatakse ka pankadele või et ettevõtted lahkuvad Eestist. (H H Luik:“ Norra, Prantsuse ja Saksa kapital pageb Eestist nagu Sinimägede alt. Kas Eesti kapital jääb üksi rinnet hoidma?“) Milline saab olema pankade roll (Andreas Laane, Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaal), millised on alternatiivid kapitaliturgudelt (Priit Põldoja, Cofi Finance), milline peaks olema meie hoiak euroraha suhtes (Urmas Varblane, Tartu Ülikool)? Ressursside küsimuse taustal tõstatame küsimuse, kui palju riigi osalust peaks olema majanduses (Tapani Varjas, Solidium).

Esimese päeva lõpul on konverentsil osalejal suurepärane võimalus end proovile panna Kaido Külaotsaga, kes annab soovijatele malesimultani. Kaht konverentsipäeva liidab traditsiooniliselt üllatusi pakkuv õhtune programm.

Teisel päeval korraldame Targa Eesti meistriklassid, kus oma ala eksperdid jagavad kogemusi: investori eluring (Anton Gans ja Aavo Koppel, Zenith Capital Management), võlakirjad – hea alternatiiv laenajale ja investorile (Aare Tammemäe, Redgate Capital), startupi mõtlemise rakendamine juba toimivas ettevõttes (Ivar Siimar, EstBan),  riiklik ettevõtluse rahastamine (Martin Hirvoja, EAS), investeerimine sotsiaalmeediassse (Marko Saue, Goal), Big Data (Andres Susi, Cherry.ee) ja muud.

Konverentsi päevi on modereerimas tandemina Kristel Meos (Zenith Capital Management)-Andrei Korobeinik(ettevõtja, poliitik) ja Mae Hansen (FinanceEstonia)-Aare Tammemäe (Redgate Capital).

Konverents tuleb kolmekeelse sünkroontõlkega (eesti-vene-inglise). 

*programm ei ole lõplik. Lisandub veel nimesid (sh diskussiooniplokki), kellega hetkel läbirääkimised käivad.

Programmi koostamisega tegelevad Kristel Meos, Anti Orav, Ülo Kallas, Ott Pärna ja Aare Tammemäe.