Esinejad

12.30 – 13.00  Kogunemine

13.00 – 13.10  Konverentsi sissejuhatus

Rauno Klettenberg on töötanud erinevates Põhjamaade finantsvaldkonna ettevõtetes ning osalenud nende organisatsioonide strateegilises juhtimises. Viimase kolme ja poole aasta jooksul on ta juhtinud väärtpaberitega kauplemise keskkonda haldavat ettevõtet ning aktiivselt kaasa löönud finantstehnoloogia sektori ning kohaliku kapitalituru arendamises. Klettenberg omab kahekümne aastast finantsvahenduse ja rahanduse kogemust.

13.10 – 13.40  Maksude tulevik, Eesti Valitsuse lühi- ja pikaajalised plaanid maksumuudatusteks

Dmitri Jegorov töötab alates 2014. aasta teisest poolest Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantslerina. Tema varasem töökogemus on seotud KPMG Estonia AS ärirahanduse, Maksuameti otseste maksude talituse ning Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna ning peadirektori asetäitja rollidega. Aastatel 2010-2014 töötas Jegorov teadurina Norra Kõrgema Kommertskooli strateegia ja juhtimise teaduskonnas.

13.40 – 14.15  Planeeritavate maksumuudatuste mõju Eesti ettevõtete äritegevusele

Ranno Tingas on ligi kakskümmend aastat maksuspetsialistina nõustanud äriühinguid ja eraisikuid. Ta on esinenud paljudel koolitustel ja konverentsidel ning olnud maksuõiguse lektor ülikoolides. Tingas töötas aastatel 1997-2006 IMG Konsultant AS-is maksujuristina, misjärel asus tööle Ernst & Young Baltic AS-is juhtiva maksukonsultandina. Alates 2008. aastast on ta audiitor- ja konsultatsioonibüroos Ernst & Young Baltic AS partner ja juhatuse liige. Läbi FinanceEstonia juhatuse on ta aktiivselt seotud Eesti finantssektori arendamisega ning läbi Teenusmajanduse Koja juhatuse Eesti ärikeskkonna konkurentsivõime arendamisega.

14.15 – 14.45  Kas ettevõtjad peavad olema valmis selleks, et riik võib nende valdkonnas makse kahe- või kolmekordistada? KPMG uuringu tutvustus ja diskussioon Rahandusministeeriumi asekantsleriga

Hanno Lindperel on enam kui kahekümne aastane kogemus auditi- ning nõustamisvaldkonnas. KPMG-ga liitus ta 2015. aasta sügisel. ta on osalenud paljudes projektides, nõustades ettevõtteid juhtimise ja efektiivsuse teemadel, kapitali kaasamisel ning tehingueelses analüüsis kui ka müügiprotsessis. Aastatel 2002-2009 oli Lindpere Ernst & Young Baltic AS-i vastutav partner Eestis, lisaks on ta omaniku rollis toetanud Pärnu Konverentside tegevuse juhtimist. Aastatel 1998-2013 kuulus ta audiitorkogusse.

14.45 – 15.15  Paus

15.15 – 16.05  Arvamusliidrite paneel: Maksumuudatuste mõju investeerimiskeskkonnale, kapitali kaasamisele ja ettevõtete äri arengule ning konkurentsivõimele

Aare Tammemäel on pikaajaline panganduse, kinnisvara ja finantskogemus. Peale MBA-kraadi omandamist USA-s Bentley Graduate School of Business-is ning tööd Talinvest Suprema Securities-s töötas ta Hüvitusfondi juhatuse esimehena. 2001. aastal jätkas karjääri Tallinna Sadama finantsjuhina, mille järgselt asus tööle Nordea Eesti korporatiivpanganduse juhina. Enne liitumist Redgate meeskonnaga töötas ta Arco Vara finantsjuhi ning juhatuse esimehena. Täna on Tammemäe tegev Redgate Capital vanempartnerina ning Finance Estonia juhatuse liikmena.

Priit Põldoja on viimased kakskümmend aastat töötanud finantssektoris. Oma karjääri alustas ta San Franciscos Dai-Ichi Kangyo Pangas finantsanalüütikuna. Seejärel on Põldoja töötanud mitmetel juhtivatel kohtadel Eesti panganduses, kümme aastat Hansapangas, kus aastatel 2005-2008 oli Hansapank Eesti peadirektor. 2010. aastal asutas ta koos Jan Andresooga järelmaksu ettevõtte Cofi, millest on tänaseks saanud Inbank. Inbankil koos sidusettevõtetega on tänaseks üle 125 000 kliendi ja laenuportfell ületab 50 miljonit eurot.

Peeter Saks on BaltCap’i juhtivpartner ja FinanceEstonia juhatuse liige. BaltCap on Balti riikide juhtiv era- ja riskikapitaliettevõte, mis investeerib läbi investeerimisfondide kasvule suunatud Baltimaade ettevõtetesse ning finantseerib ettevõtete väljaoste. Tänaseks on BaltCap hallanud mitmeid investeerimisfonde kogumahuga 260 miljonit eurot ja teinud üle 75 investeeringu. Varasemalt on Saks töötanud Baltimaade juhtiva investeerimispanga Suprema Securities, Tallinna börsi kui ka Price Waterhouse juhtivatel positsioonidel.

Erki Uustalu on Eesti Energia kontserni maksuekspert. Ta on lõpetanud Leideni Ülikooli rahvusvahelise maksuõiguse erialal ning töötanud varasemalt Rahandusministeeriumi nõunikuna ning maksunõustajana PwC-s.

Viljar Arakas on EfTEN Capital AS asutajaliige ja juhatuse liige ning EfTEN Kinnisvara AS juhatuse liige alates 2008. aasta kevadest. Enne EfTEN Capital AS meeskonna loomist oli Arakas Arco Vara AS juhatuse esimees, aastatel 2000-2002 OÜ Haagisekeskus juhatuse esimees ning 1999-2002 AS Arco Transport juhatuse esimees. Enne seda töötas Viljar Arakas AS Arco Transport projektijuhina. Ta on lõpetanud Tallinna Polütehnikumi telekommunikatsiooni erialal ning omandas bakalaureuse kraadi ärijuhtimise erialal EBS Rahvusvahelises Ülikoolis.

16.05 – 16.50  Arvamusliidrite paneel: Tööjõumaksude mõju majandusele, ettevõtete äritegevusele ja töökohtade loomisele

Kaarel Ots on Nasdaq Tallinna börsi juht. Tal on enam kui 15 aastat töökogemust finantssektoris, millest paar viimast konsultatsiooniettevõttes Deloitte finantsnõustamise osakonna juhina. Eelnevalt töötas ta kaheksa aastat erinevatel ametikohtadel UniCredit pangas, sh juhataja asetäitja ja korporatiivpanganduse osakonna juhina. Ots on olnud alates 2012. aastast Eesti finantssektori ettevõtteid esindava klasterorganisatsiooni FinanceEstonia juhatuse liige.

Jaan Pillesaar on tarkvarafirma Helmes asutaja ja juht. Lisaks on ta investor ka mitmetes teistes rahvusvahelistes firmades, neist tuntumad on MarkIT, Eften Capital ja Haven Kakumäe. Ühiskondlikus tegevuses on Jaan Pillesaar Teenusmajanduse Koja juht.

Rain Laane on alates 2011. aastast Microsofti Balti regiooni juht. Alates 2005. aastast on ta töötanud ka Microsoft Eesti juhina. Aastatel 1997-2005 töötas ta IBM Eesti müügidirektorina. Laane lõpetas 1994. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ehitusinsenerina ja kaitses 2003. aastal EBS-is ärijuhtimise magistrikraadi.

Jüri Mõis on töötanud suurfirmade juhtkondades panganduse, transiitkaubanduse ja logistika valdkondades ühtekokku 25 aastat, sealhulgas tippjuhina 15 aastat. Tema suhteliselt lühikesse poliitilisse karjääri mahtusid nii Riigikogu liikme, Eesti Vabariigi Siseministri kui ka Tallinna linnapea amet.  Viimased kaheksa aastat on Mõis tegutsenud klassikalise riskiinvestorina peamiselt töötleva tööstuse ja taastuvenergeetika ettevõtetes.

16.50 – 17.00  Konverentsi kokkuvõte