Meedia

FinanceEstonia Foorum 2014 meediakajastus:
 
1. Postimees Pressiteated, 19.11
“FinanceEstonia Foorumil tunnustatakse finantsvaldkonna parimaid”
 
2. Delovõje Vedomosti, 19.11
Таммемяэ: рынок капитала находится в коме
3. The Baltic Course, 19.11
“FinanceEstonia Foorum: рынок капитала находится в коме
4. Postimees Pressiteated, 19.11
5. Baltic News Service (BNS), 19.11
“Aasta investori tiitli pälvis LHV”
Eesti finantsvaldkonna tippsündmuse FinanceEstonia Foorumi kolmapäeva õhtusel auhinnagalal kuulutasid FinanceEstonia koos Kredexi ja Nasdaq Tallinnaga välja viies kategoorias finantsvaldkonna 2014. aasta parimad, aasta investori tiitli pälvis LHV.
Aasta finantstegu on TransferWise, aasta finants-IT tegu on e-residentsus, aasta finantsturu elavdaja on BaltCap ning aasta eksporditeoks nimetati E-Piim.
FinanceEstonia juhatuse esimehe Aare Tammemäe sõnul on kõik tunnustuse pälvinud mõjutanud 2014. aastal Eesti finantsturgu positiivses suunas. “Need näited on eeskujuks majanduse edendamisel ja lisandväärtuse loomisel. Just sellised algatused ja ettevõtmised elavdavad meie kapitaliturgu,” rääkis Tammemäe.
Aasta investor LHV pälvis tunnustuse oma meeskonna panuse eest finantsturu arendamisse läbi panga kui ka varahalduse mahtude kasvatamise ja suunamise Eesti turule. Lisaks plaanitavatele investeeringutele riskikapitalifondidesse analüüsib LHV meeskond jätkuvalt otseinvesteeringuid Eesti, Läti ja Leedu ettevõtetesse, mis ei ole veel börsile noteeritud.
Aasta finantstegu TransferWise pälvis tunnustuse saavutuse eest kallutada traditsioonilise pangandusturu paati. Alates ettevõtte asutamisest on TransferWise vahendanud rohkem kui miljardi euro väärtuses klientide raha – ettevõtte kliendid on tänu sellele säästnud rohkem kui 45 miljonit eurot, mis muidu oleks kulunud pankade teenustasudeks.
Aasta finants-IT tegu e-residentsus pälvis tunnustuse Eesti majanduse ühe olulisema ja möödapääsmatuma teguri – väikse rahvaarvu ja selle demograafiliste trendide – virtuaalse mõjutamise eest. Aastaks 2025 on maailmas oodatavalt kokku kuni 10 miljonit e-eestlast ehk e-residenti.
Aasta finantsturu elavdaja BaltCap pälvis tunnustuse jõupingutuste eest tagada kapitali pakkumist Eesti majanduse pikaajalise ja jätkusuutliku rahastusmudeli jaoks ning 2014. aastal loodud BaltCap Private Equity Fund II eest, mille kogumaht on hetkel ligi 82 miljonit eurot.
Aasta eksporditegu E-Piim pälvis tunnustuse raskes olukorras ekspordimahtude säilitamise ja uute turgude leidmise ning riskide maandamiseks krediidikindlustuse ja teiste finantsinstrumentide eduka kombineerimise eest.
FinanceEstonia on 2011. aastal loodud finantssektori esindusorganisatsioon, mille eesmärk on luua arenguvõimalusi liikmetele ja toetada majandusarengut läbi valdkonna rahvusvahelistumise, innovatsiooni ja kapitali kättesaadavuse parandamise. FinanceEstonia koondab 62 liiget.
6. BNS, 19.11
“Kredex: riigi roll kapitaliturgude funktsioneerimisel on alati oluline”
Kredexi juhataja Andrus Treieri hinnangul on riiklike finantsinstitutsioonide roll kapitaliturgude funktsioneerimisel alati oluline.
“Riigi roll kapitaliturgude toetamisel võimendub eelkõige keerulisematel aegadel, aga kogemus näitab et ka parematel aegadel jääks osa igati asjalikke ettevõtteid finantseerimata. Näiteks praegu, kui pankade laenutingimused on ajaloo soodsaimal tasemel, kasutab Kredexi laenukäendust endiselt ligi 500 väikest ja keskmist ettevõtet aastas,” ütles Treier pressiteate vahendusel.
“Traditsiooniliselt on riiklikel investoritel oluline koht näiteks riskikapitalituru arendamisel. Kredexi kaasinvesteeringuga loodud Balti Innovatsioonifondi käivitumine on toonud kaasa riskikapitalituru elavnemise ning lähiajal on alustavad mitmed fondid siinsetesse kõrge kasvupotentsiaaliga ettevõtetesse investeerimist,” rääkis ta.
“Riiklike investoriteta ei oleks seda juhtunud. Küsimus pole selles, kas riik peaks turu toimimisele kaasa aitama, vaid selles, kuidas seda teha. On vaja leida sobiv sekkumisviis selleks, et aidata turul toimida, põhjustamata samas negatiivseid moonutusi või sõltuvust olukorras, kus turuosalised suudavad ise ettevõtteid sobilikke tingimustel rahastada,” lisas Treier.
Kolmapäeval toimuval FinanceEstonia Foorumil otsivad valdkonna juhtivad spetsialistid töötubades erinevaid lahendusi majanduse edendamiseks läbi finantskeskkonna parandamise ja finantsteenuste ekspordi.FinanceEstonia on 2011. aastal loodud finantssektori esindusorganisatsioon, mille eesmärk on luua arenguvõimalusi liikmetele ja toetada majandusarengut läbi valdkonna rahvusvahelistumise, innovatsiooni ja kapitali kättesaadavuse parandamise.
KredEx on riigile kuuluv finantsasutus, mis aitab parandada Eesti ettevõtete rahastamisvõimalusi, maandab krediidiriske ja võimaldab inimestel rajada või renoveerida oma kodu.
7. Uudised ERR, 20.11
8. Postimees, 20.11
9. Delfi, 20.11
10. Äripäev Põllumajandus, 20.11
 
11. Äripäev, 20.11
12. Postimees Pressiteated, 20.11
13. Postimees Pressiteated, 20.11
14. BNS, 20.11
“Kredexi ekspordiauhinna sai E-Piim”
AS Kredex Krediidikindlustus andis kolmapäeva õhtul Energia Avastuskeskuses toimunud FinanceEstonia galaüritusel aasta eksporditeo auhinna E-Piimale.
“E-Piim on suutnud raskes olukorras säilitada ekspordimahte ning leida uusi turge, kombineerides riskide maandamiseks edukalt krediidikindlustust ja teisi finantsinstrumente. Keerukas majandusolukord nõuab ettevõtetelt paindlikkust eksporditegevuse finantseerimisel ning E-Piim on sellega hästi toime tulnud” ütles Kredexi juhatuse esimees Meelis Tambla pressiteate vahendusel.
“Poliitilis-majanduslike tegurite tulemusena on meie traditsioonilised eksporditurud sulgunud, vaatamata sellele oleme “plaan B” tingimustes suutnud ekspordimahud säilitada, mis võimaldab meile jätkata pikaajaliste eesmärkide elluviimist hoolimata drastiliselt muutunud keskkonnast. Riigi pakutavad meetmed eksporditurunduse toetamisel ning riskide maandamisel on meile olnud oluliseks toeks ning andnud meile kindlustunnet praeguses suhteliselt ebakindlas maailmas. Avaliku sektori ja erasektori tulemuslikus koostöös on viimastel aastatel suur samm edasi astutud, samas on seni ammendamata potentsiaali veel küllaga,” ütles ettevõtte juhatuse esimees Jaanus Murakas pressiteate vahendusel.
E-Piim on üks suuremaid piimatööstusettevõtteid Eestis, juustu toodetakse Põltsamaa meiereis, erinevaid piimapulbreid ja võid Järva-Jaani meiereis. Ettevõtte realiseerib 20 000 tonni piimatooteid aastas, müügikäive on 55 miljonit eurot, ekspordi osakaal sellest on 70 protsenti.
14. Äripäev Best Sales, 20.11
15. GoodNews, 20.11