Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

MTA Debt push-down juhendi arutelu

July 19 @ 10:00 - 12:00

Maksu- ja Tolliametis koostöös Rahandusministeeriumiga ja Advokatuuri maksuõiguse komisjoni esindajatega on arutanud võimalusi debt push-down struktuuride maksukäsitluse osas selguse loomiseks, kuna nende struktuuride maksustamine on ebaselge ja seetõttu tõlgendatakse erinevalt nendega kaasnevaid maksustamise nüansse.
 
Selleks plaanib MTA korraldada 19.07.2023 kell 10:00 ja 26.07.2023 kell 10:00 MTA ruumides arutelu vormis kohtumise, kus tutvustame  koostatud juhendmaterjali ning on võimalus anda tagasisidet. Vähese huvi korral jäetakse võimalus ühe aja ära jätmiseks või ürituse korraldamiseks sügisel. Kuupäevade muutumisest antakse eraldi teada.
MTA ootab FinanceEstonia liikmeid registreeruma siin: 19.07.2023 kell 10:00 toimuvale üritusele ja 26.07.2023 kell 10:00 toimuvale üritusele.
 
Arutelus saab osaleda ka veebi vahendusel kasutades Zoom rakendust. Selle kohta saadetakse eraldi info enne ürituse toimumist.
 
Sisendiks veel, et hetkel on Maksu- ja Tolliameti poolelt kirjutanud kokku juhendmaterjali debt push-down tüüpi tehingute maksustamise kohta, mille on kooskõlastanud Rahandusministeeriumiga ning mida on tagasiside saamiseks jagatud ka Advokatuuri maksuõigus komisjoni liikmetele. Kokkuvõttes leitakse juhendis, et debt push-down struktuuri puhul on ühinenud ettevõtete puhul laenukohustused koos intressidega maksustatavad olukorras, kus luuakse isik laenu võtmiseks ja osaluse/ettevõtte soetamiseks ning hiljem ühinetakse ostetud ettevõttega ehk target-iga. Lihtsustatult leitakse, et selliste struktuuridega kaasneb mitmel juhul maksukohustus. 
 

Details

Date:
July 19
Time:
10:00 - 12:00
Event Category:

Venue

EMTA
Lõõtsa 8a
Tallinn,
+ Google Map